Echinacea Jeżówka

Echinacee zaliczyć można do najatrakcyjniejszych i najmniej kłopotliwych bylin. Wpływ na to ma długość kwitnienia - praktycznie cały sezon oraz czas zachowania świeżości rozkwitniętych kwiatów. Są mrozoodporne i plenne więc na efekt nie trzeba długo czekać- kwitną już w pierwszym roku po posadzeniu. Odmiany różnią się między sobą wysokością, ksz...

Echinacee zaliczyć można do najatrakcyjniejszych i najmniej kłopotliwych bylin. Wpływ na to ma długość kwitnienia - praktycznie cały sezon oraz czas zachowania świeżości rozkwitniętych kwiatów. Są mrozoodporne i plenne więc na efekt nie trzeba długo czekać- kwitną już w pierwszym roku po posadzeniu. Odmiany różnią się między sobą wysokością, kształtem kwiatów, mamy też do wyboru gamę wybarwień, od bieli poprzez pastele do bardzo mocnych wybarwień. Dzięki temu zdobywają coraz to szersze grono wielbicieli – można nimi rozjaśnić ciemniejszy zakątek lub ożywić ponure miejsce. Łatwo je wkomponować w istniejący już projekt - pasują do ogrodów w stylu nowoczesnym, ale równie dobrze sprawdzają się w naturalistycznych aranżacjach. Należą do grupy roślin widocznych – nie tylko właściciel ogrodu je zauważy bo wie gdzie rosną :) Nie są również na tyle ogromne by przytłoczyć - pasują więc do ogrodów dużych, małych, a nawet bardzo małych. Idealnie sprawdzają się na pierwszym planie, sadzone centralnie przed domem, na rabatach, do kolekcji z innymi jeżówkami lub jako solitery na wyeksponowanych miejscach. Nadają się również na kwiat cięty – długo zachowują świeżość. Jednym słowem same plusy dodatnie :) Mało jeszcze znane na naszym rynku i mimo iż grono ich wielbicieli rośnie z roku na rok i tak należy się spodziewać, że zadziwią nie jedną osobę. Dla posiadacza Echinacee to cenny nabytek – mało wymagające i bardzo dekoracyjne. Preferują stanowiska słoneczne i półcieniste, ale urosną wszędzie, są bardzo tolerancyjne, zniosą więc i suszę i upały, a nawet ubogą glebę. Polecam - dla zapracowanych idealna roślina :)

Więcej

Echinacea Jeżówka W tej kategorii nie ma produktów.

Starając się sprostać wymaganiom klientów wzbogaciliśmy asortyment o wiele nowości - często bardzo trudno dostępnych na rynku polskim lub wręcz niedostępnych. Przedsprzedaż zaczynamy pod koniec grudnia.

Serdecznie zapraszamy :)
wszystkie prawa zastrzeżone przez ASIAGAW